Dream Aparts Łódź

Luxury Shiny Loft

Zabytkowy obszar dawnej fabrykanckiej Łodzi, obiekt znajduje się w dawnej fabryce Karola Scheiblera w samym sercu Księży Młyna.

Obiekt Dream Aparts – Lofty Scheiblera oferuje zakwaterowanie w miejscowości Łódź. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Księży Młyn – 400 m, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa w Łodzi – 1,3 km. Obiekt zapewnia bezpłatne WiFi we wszystkich pomieszczeniach. Na terenie obiektu dostępny jest też prywatny parking.

We wszystkich opcjach zakwaterowania znajduje się telewizor z płaskim ekranem, prywatna łazienka oraz aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, w tym mikrofalówką. Niektóre opcje zakwaterowania mają jadalnię lub patio.

Odległość ważnych miejsc od obiektu: Ulica Piotrkowska – 2,3 km, Międzynarodowe Targi Łódzkie – 2,7 km. Najbliższe lotnisko, Lotnisko im. Władysława Reymonta w Łodzi, znajduje się 8 km od obiektu Dream Aparts – Lofty Scheiblera.

 

Zespół fabryczny Karola Scheiblera stanowił prawdziwy przełom w architekturze przemysłowej a budynek przędzalni, ze względu na swoje rozmiary, styl architektoniczny i nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne, stał się wzorem dla wielu późniejszych projektantów fabryk. Dziś zabytkowa przędzalnia Scheiblera i budynki jej towarzyszące tworzą osiedle.  Na terenie kompleksu znajduje się także część rekreacyjna z alejkami spacerowymi i malowniczym stawem. Wnętrza zachowały swój unikalny, postindustrialny charakter, zachowano w nich zabytkowe elementy konstrukcji i fragmenty instalacji. Lofty Scheiblera to prawdziwe „miejsce z duszą” i dobry przykład na to, jak można świetnie wykorzystać niszczejące budowle przemysłowe, przystosowując je do współczesnych potrzeb ludności, jednocześnie zachowując przy tym kawałek historii.

 

 

Szczegóły

Dostępne